Oprawki do okularów korekcyjnych Solano – co o nich wiemy?

Petites i grandes są dwa varietal wybór projektu dla mężczyzn ramki okularów. Pochodzą one z różnych materiałów i stylów, z bardzo różnych punktów cenowych, jak również. Petites mają mniejsze soczewki, które siedzą bliżej oka, podczas gdy grandes pomieścić większe soczewki dla bardziej dramatyczny wygląd. Kluczem do wyboru właściwej pary okularów jest zrozumienie, co każda odmiana oferuje i ich indywidualne wady.

Małe oprawki

Małe oprawki okularowe mają zazwyczaj szerokość poniżej jednego cala. Są one specjalnie zaprojektowane do noszenia przez mężczyzn o mniejszych twarzach. Ponieważ są tak wąskie, mogą być rozwiązaniem dla osób z astygmatyzmem, czyli okiem, które nie ma idealnie okrągłego kształtu. Uszy, skronie i boki oprawki są zazwyczaj proste i równe. Aby okulary nie wyglądały na zbyt duże, wokół krawędzi umieszczono druciane obręcze. Oprawki te mogą być noszone przez każdego o normalnym kształcie twarzy, choć nie wyglądają tak dobrze na osobach z szerokim czołem.

Duże oprawki

Duże oprawki okularów mają zazwyczaj ponad jeden cal szerokości. Te ramki są idealne dla osób o okrągłym kształcie twarzy i większych twarzach. Szeroka ramka sprawia, że twarz wygląda na mniej szeroką i bardziej proporcjonalną. Szerszy obiektyw pozwala na bardziej naturalny wygląd, a zatem bardziej pochlebny wygląd.

Oprawki korekcyjne Solano

Ramki okularowe Solano to hybrydowe ramki petite i large. Drobne obejmują mostek nosa, podczas gdy duże soczewki siedzą dalej na twarzy. Oprawki Solano (o których więcej tutaj: https://butik-mariza.pl/markowe-oprawki-do-okularow-korekcyjnych-solano/) łączą w sobie najlepsze cechy zarówno filigranowych jak i dużych oprawek, dzięki czemu są świetną opcją dla tych, którzy szukają czegoś pomiędzy. Oprawki Solano są najlepsze dla osób o średnim kształcie twarzy.

Dlaczego oprawki od Solano?

Istnieje wiele powodów, aby wybrać parę okularów. Jednym z nich jest pomoc w lepszym widzeniu. Niektóre okulary na receptę są wykonane ze specjalnymi soczewkami, które są grubsze i mocniejsze niż zwykła para. Kiedy nosisz okulary, skupiasz światło z daleka na siatkówce (tylnej części oka). Dzięki tym grubszym soczewkom masz większe szanse na wyraźne widzenie. Innym powodem wyboru oprawek jest Twoja osobowość. Niektórzy ludzie mają określony wygląd, który chcą eksponować za pomocą swoich oprawek. Niezależnie od tego, czy jest to hipsterski wygląd, tradycyjny styl, czy sportowy wygląd, istnieje wiele powodów, aby wybrać swoją następną parę okularów.

Jak wybrać swoją następną parę okularów

Zanim pójdziesz na zakupy, poświęć trochę czasu, aby pomyśleć o tym, dlaczego kupujesz okulary. Jakie są twoje cele? Jaki typ wyglądu chcesz zaprojektować? Jeśli próbujesz znaleźć nowy styl, czy istnieją pewne gwiazdy lub modele, które chcesz naśladować? Kiedy już będziesz miał lepsze pojęcie o tym, dlaczego kupujesz okulary, będziesz mógł lepiej wybrać odpowiednią dla siebie parę. Kiedy jesteś w sklepie z ramkami, spróbuj przejść się bez sprzedawcy siedzącego obok ciebie. Wybierz parę, która ci się podoba, ale która nie krzyczy: „Wybierz mnie! Wybierz mnie!” Pomoże ci to uniknąć wybierania oczywistego wyboru. Następnie przyjrzyj się swojej twarzy, aby sprawdzić, czy możesz zauważyć jakieś wady. Czy twój nos jest nieco szeroki lub czy istnieje lekkie wgniecenie po jednej stronie twarzy? Są to rzeczy, których możesz nawet nie być świadomy, ale mogą one wpływać na to, jak wyglądasz w okularach. Jeśli widzisz coś, co nie jest w porządku, nie bój się o tym powiedzieć. Sprzedawca może nawet być w stanie pomóc Ci znaleźć inną parę, która będzie na Tobie lepiej wyglądać.

Poznaj zalety i wady każdego stylu oprawek

  • Petites – Te ramy są zwykle poniżej jednego cala szerokości i są idealne dla tych, którzy mają bardziej normalny kształt twarzy. Są one hybrydą pomiędzy małymi i dużymi oprawkami i mogą być noszone przez każdego o normalnym kształcie twarzy, choć nie wyglądają tak dobrze na osobach o szerokim czole.
  • Duże – Są to najczęściej spotykane rozmiary oprawek i są najlepsze dla większości osób. Są idealne dla okrągłego kształtu twarzy i mogą być noszone przez każdego, kto ma okrągły kształt twarzy.
  • Solano – Te ramki są hybrydą petites i dużych ramek i są świetne dla tych, którzy chcą najlepsze z obu światów. Mogą być noszone przez każdego o normalnym kształcie twarzy, ale wyglądają najlepiej na tych, którzy mają bardziej średni kształt twarzy.
  • Styl – Niezależnie od tego, czy próbujesz naśladować określony wygląd, czy wybierasz określony typ oprawek, pomocne jest posiadanie stylu oprawek, na którym możesz oprzeć swoje wybory. Teraz, gdy jesteś już zaznajomiony z różnymi stylami oprawek, będziesz mógł wybrać te, które najlepiej pasują do Twojego stylu.
  • Wytrzymałość – Wytrzymałość oprawek, czyli ilość nacisku, jaką mogą wytrzymać okulary, to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Wiele ramek jest wykonanych z materiału polimerowego, który może być mocny i trwały, ale może być również nieco sztywny.
  • Komfort – Kiedy masz nową parę okularów na twarzy przez wiele godzin, komfort jest bardzo ważny. Nie chcesz wywierać dodatkowego nacisku na twarz, więc upewnij się, że nowa para pasuje wygodnie.